ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ
Будь ласка, перегляньте найчастіші запитання щодо грантів
Скільки грантових конкурсів заплановано в межах програми Culture Bridges?
У зв'язку із високим попитом на отримання підтримки від Culture Bridges у попередніх конкурсах та збільшеною кількістю грантів на високоякісні проекти на початку програми, нинішній конкурс — остання можливість подати заявку на отримання фінансування для проектів співпраці. Для проектів мобільності буде відкрито ще один конкурс, який розпочнеться у лютому 2019.
Чи може програма Culture Bridges підтримати проект чи мобільність, що проходять на підконтрольних Україні територіях у Донецькій чи Луганській області?
Багато урядів країн ЄС впроваджують обмеження щодо подорожі їхніх громадян на підконтрольні Україні території у Донецькій та Луганській областях. Уряд Великої Британії рекомендує утриматись від подорожей до будь-яких частин Донецької, Луганської областей, а також до Криму. Це означає, що Британська Рада, як менеджер програми Сulture Bridges, не зможе присудити грант, що передбачає подорожі громадян ЄС до підконтрольних Україні територій у Донецькій чи Луганській області. Піклуючись про громадян України, Британська Рада розгляне варіант утримання від фінансування активностей, що передбачають подорожі громадян України до підконтрольних Україні територій у Донецькій та Луганській областях, якщо тільки вони не є їх мешканцями.

Забезпечення доступу до можливостей програми для потенційних аплікантів із усіх підконтрольних Україні територій є важливим. Таким чином, культурні оператори, що мешкають на підконтрольних Україні територіях у Донецькій та Луганській областях, можуть подаватись на гранти міжнародної мобільності, а також проекти національної та міжнародної співпраці. Однак варто зауважити, що у разі отримання гранту, такі аплікати повинні будуть спланувати активності проекту, що передбачають залучення мешканців інших областей України, або ж громадян інших країн, у сусідніх областях.
Чи може Culture Bridges виділити фінансування на проект чи мобільність, що реалізовуються на непідконтрольних Україні територіях Донецької, Луганської областей та в Криму?
Програма не може виділити грантове фінансування на проекти співпраці на територіях непідконтрольних Україні у Донецькій, Луганській областях та в Криму, а також мобільність з та до них.
Чи вплине запровадження воєнного стану у 10 областях України на реалізацію проектів та мобільності за підтримки Culture Bridges?
Британська Рада — організація, що імплементує програму Culture Bridges, не планує відкладати або скасовувати події, які планує проводити в областях, на які поширюється воєнний стан. Ми будемо продовжувати активно стежити за ситуацією в Україні та пристосуємо наші плани, якщо в цьому буде необхідність.
Чи може Culture Bridges виділити фінансування на проект чи мобільність на території України, де нині діє воєнний стан?
Британська Рада — організація, що імплементує програму Culture Bridges, керується рекомендаціями уряду Великої Британії щодо подорожей її громадян. Наразі уряд Великої Британії не забороняє подорожувати на території України, де тимчасово впроваджено воєнний стан (окрім, діючої заборони щодо подорожей до підконтрольних Україні територій у Донецькій та Луганській областях через конфлікт).

Це означає, що українські та європейські культурні оператори можуть подавати заявки на гранти мобільності або проекти співпраці з та до областей, де тимчасово діє воєнний стан (однак необхідно зважати на окремі обмеження щодо підконтрольних Україні територій у Донецькій та Луганській областях).
Юридичні особи якої форми власності можуть брати участь у конкурсі?
У конкурсі можуть брати участь юридичні особи будь-якої форми власності, що мають право отримувати благодійну допомогу (у т. ч. міська рада, комунальне підприємство, ТОВ тощо). Проте бажаними формами власності є: громадське об'єднання (громадська організація чи громадська спілка), товариство з обмеженою відповідальністю, фізична особа-підприємець (тільки проекти мобільності).
Якщо ми подаємо заявку на проект співпраці, чи потрібно нашому партнеру також заповнювати заявку?
Ні, заявку має заповнити один партнер, який буде адмініструвати грант та проект, який подається. Але в заявці необхідно буде також надати інформацію про другого партнера.
Я ФОП (фізична особа-підприємець). Чи можу я подавати заявку на проекти національної та міжнародної співпраці?
Ні. ФОП не може подаватись на проекти даних категорії.
Чи може особа, молодша 18-ти років, брати участь у програмі мобільності?
Ні. Особа, яка подається на програму мобільності, має досягти 18-ти років на момент подання.
Чи можна подати на програму мобільності декількох осіб (групу, колектив тощо)?
На програму мобільності кожна особа подається окремо. Від однієї організації може подаватися лише одна особа.
Якщо вам необхідно організувати поїздку декількох людей (колективу, групи), ви можете оформити це в проект та подати на грант для проектів міжнародної співпраці.
Скільки проектних пропозицій може подати одна організація?
Організація може подати по одній проектній пропозиції на кожен з типів гранту в рамках однієї хвилі конкурсу.
Організація може повторно подавати проекти у кожній новій хвилі конкурсу.
Проекти, що вже отримали фінансування від Culture Bridges, не можна подавати вдруге.
Посилання на аплікаційну форму не відкривається. Що робити?
Іноді, через велике навантаження на систему, аплікаційні форми не відкриваються з першого разу. Ми намагаємося усунути цю проблему. Якщо форма не відкрилася, спробуйте перезавантажити сторінку або пройти за посилання форми декілька разів підряд. Якщо це не допомагає, спробуйте відкрити форму трохи пізніше.
Що означає пункт: «Кандидати повинні самі означити пропозицію мобільності.» (З рекомендацій до заповнення заявки на програму мобільності).
Ви маєте самі визначити країну, формат події чи можливості, а також мету поїздки. Команда програми Culture Bridges не зможе допомогти зі списком потенційних пропозицій чи ідей для проектів мобільності.
Чи може проект, що подається на проекти співпраці, видавати субгранти?
Ні, субгранти не можуть видаватися з коштів, наданих програмою Culture Bridges.
Чи обов'язково проекти національної співпраці повинні залучати партнерів із щонайменше двох несусідніх областей?
Так, це є обов'язковою умовою участі для проектів національної співпраці. Програма не робить ЖОДНИХ ВИНЯТКІВ за цим критерієм. Несусідні області — це такі, що не мають спільного кордону одна з одною.
Чи має проект міжнародної співпраці реалізовуватися виключно на території України?
Ні, проект міжнародної співпраці може реалізовуватися як на території України, так і в країнах-членах ЄС. Проте частина бюджету, що покриває витрати, пов'язані з активностями на території ЄС, не можуть складати більше ніж 20% від загального бюджету.
Чи потрібно надсилати будь-які документи звичайною поштою, чи вся заявка заповнюється онлайн?
Аплікаційна форма заповнюється виключно онлайн, а всі необхідні супровідні документи необхідно прикріпити до заявки на порталі онлайн.
Якщо моя подорож перевищує зазначені програмою мобільності 4 тижні, чи можу я в такому разі подавати заявку для отримання гранту на мобільність?
Ви можете подати заявку на мобільність тривалістю не більше 4 тижнів (28 днів). Саме така максимальна тривалість може бути зазначена в заявці та відображена в бюджеті.
Вартість будь-яких додаткових днів, які виходять за межі допустимих чотирьох тижнів, буде покриватися за рахунок учасника. Будь ласка, зауважте, що програма не покриватиме проекти мобільності, які є частиною набагато довшої поїздки, наприклад, академічного курсу.
Організації та особи з яких країн, окрім України, можуть подаватися на фінансування?
На фінансування мобільності та проектів міжнародної співпраці можуть подаватися як представники з України, так і представники з усіх країн-членів ЄС. Організації та індивідуальні заявники з Великої Британії також можуть брати участь у програмі Culture Bridges.
Чи можу я подати на участь у конкурсі проект, який триває декілька днів (наприклад, фестиваль), якщо в умовах зазначено, що проект має тривати мінімум 3 місяці?
Процес підготовки та планування проекту враховується в його тривалість. Тому, якщо планування, організація, реалізація проекту та активності по завершенню проекту сумарно тривають хоча б 3 місяці, незалежно від тривалості основної активності проекту, ви можете подати його для участі.
Якщо у проекті беруть участь кілька партнерів, як здійснюється фінансовий менеджмент: грант отримає один із партнерів (грант-холдер), чи кожен з партнерів може отримати свою частку гранту, а потім звітувати за використані кошти?
Заявку подає один головний партнер. Він же і отримає кошти гранту та відповідатиме за адміністрування гранту та проекту, а також за фінальне звітування Британській Раді.
Чи має приймаюча сторона для програми мобільності бути організацією, чи це може бути окрема особа?
Приймаючою особою може бути лише організація.
Чи будуть ще відкриватися гранти Culture Bridges? Якщо так, то коли?
Так, гранти будуть відкриватися кожні три місяці для програми мобільності та кожні 6 місяців для проектів національної та міжнародної співпраці протягом 2018 та 2019 років.
Усього буде проведено 6 конкурсів на гранти мобільності та 3 конкурси на проекти співпраці.
Календар грантів на 2018 та 2019 рік ви можете подивитися тут: http://culturebridges.eu/key-dates.
Як мені знайти партнера для проекту?
Програма Culture Bridges не допомагає із пошуком партнерів. Інформацію про партнерів кожен заявник має шукати самостійно. Радимо звернути увагу на сайт Culture and Creativity https://www.culturepartnership.eu/, також час від часу інформацію про можливості/партерів ми публікуємо на нашій сторінці у Facebook: https://www.facebook.com/culturebridges.ua/
Чи можуть переможці попереднього грантового конкурсу Culture Bridges знову подаватись на отримання ще одного гранту?
Так. Проте зауважте, що подавати на грант вже підтриманий проект не можна.
Хто відповідальний за сплату податків — отримувач чи програма Culture Bridges?
Отримувачі грантів усіх типів несуть відповідальність за сплату усіх податків відповідно свого статусу, передбачених українським законодавством (або законодавством однієї із країн ЄС).
Чи маю я звітувати про використаний грант?
Так, усі отримувачі грантів мають надати програмній команді Culture Bridges фінальний звіт про використання 100% гранту, незважаючи на те, що до цього етапу кожен проект отримує лише 80% затвердженого гранту. Лише після затвердження фінального звіту відбудеться виплата решти 20% гранту. До звіту необхідно додати рахунки, що підтверджують витрати, передбачені бюджетом. Усім отримувачам грантів ми надамо детальну інформацію про процес та терміни звітування.
Чи можу я подати заявку на мобільність на більшу суму ніж 4 тис. євро?
Ні, максимальна сума гранту для короткострокових проектів мобільності у заявці має складати 2250 євро, а для довгострокових — 4000 євро.
Моя мобільність/проект починається одразу після оголошення результатів конкурсу грантів. Чи встигнуть мені виплатити грант?
Зверніть увагу, що процес контактування та виплати грантів займає щонайменше місяць, а іноді й більше. Якщо ваша мобільність/проект заплановані на початку коридору для проектів окремої хвилі, є велика вірогідність, що вам доведеться використати власні кошти, які потім будуть компенсовані.
Чому ви не одразу оголошуєте переможців попередніх конкурсів?
Відповідно до нашої політики ми можемо оголосити список організації, які отримали гранти Culture Bridges у рамках одного конкурсу, лише після того, як будуть підписані грантові угоди із усіма переможцями. Цей процес займає один-два місяці.